Sklep internetowy - Narzędzia CNC - Obróbka skrawaniem

Wiertarki i wkrętarki to urządzenia często mylnie utożsamiane. Mają podobny wygląd, mogą być akumulatorowe lub sieciowe i w niektórych sytuacjach można używać ich zamiennie, jednak mimo tylu podobieństw są to dwa odmienne typy urządzeń.

Główną różnicą jest sposób użycia. Wiertarki przydają się do wiercenia otworów w różnych powierzchniach. Często można do nich przykręcić dodatkowe końcówki i akcesoria zwiększające funkcjonalność – umożliwiające np. szlifowanie lub mieszanie. Wkrętarka nie daje takich możliwości. Jej zadaniem jest wkręcanie i wykręcanie śrub oraz wkrętów bądź pogłębianie albo wiercenie niezbyt głębokich otworów w miękkich materiałach.

Wiertarki i wkrętarki różnią się też głowicą. W tych pierwszych jest ona większa i pozwala na dopasowanie wielkości otworu do wiertła. Wkrętarki nie mają głowicy, a wąską nakładkę, w której mocowane są bity.

Różnica dotyczy też wagi i mocy. Wkrętarki są lżejsze, często mniejsze i nie mają tak dużej mocy. Wiertarki są bardziej rozbudowane, znacznie silniejsze i występują w kilku opcjach, np.: ręczna, stołowa i kolumnowa.

Wiertarki i wkrętarki

Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych BVR 54E HD - SPARKY Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych BVR 54E HD - SPARKY
Producent: SPARKY
Cena:

212,45 zł

Cena netto: 172,72 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium