Sklep internetowy - Narzędzia CNC - Obróbka skrawaniem

Jaki wybrać trzpień do frezarki?

Przed tym pytaniem staje wielu początkujących hobbystów i osób pasjonujących się obróbką skrawaniem, szczególnie frezowaniem. Na początku należy rozpoznać typ i rozmiar gniazda wrzeciona obrabiarki. Następnie trzeba określić model freza, który będzie wykonywał obróbkę. Gdy będą znane już te parametry wówczas powinno się ustalić średnicę otworu freza pasującą do średnicy trzpienia, na którym będzie osadzony frez.

Trzpienie frezarskie to oprawki narzędziowe, które jak sama nazwa wskazuje służą do mocowania frezów. W zależności od rodzaju freza istnieją różne typy trzpieni lecz prawie w każdym z nich występuje taki parametr jak średnica trzpienia, która jest spasowana z otworem we frezie. Chyba najbardziej popularnym typem są trzpienie frezarskie uniwersalne. W systemie tym występuje tzw. pierścień zabierakowy, który można ściągać. Pozwala to na montowanie głowic lub frezów nasadzanych z wcięciem wzdłużnym lub poprzecznym. Podobną konstrukcję posiadają trzpienie frezarskie zabierakowe. W porównaniu do trzpieniu uniwersalnych nie występuje w nich pierścień zabierakowy, posiadają jedynie tzw. zabieraki. Trzpienie do frezów piłkowych posiadają wydłużoną średnicę roboczą, na której można ustawić frez w różnym położeniu dzięki pierścieniom dystansowym. W budowie trzpieni do frezów tarczowych nie występują pierścienie dystansowe. Frez tarczowy osadzany jest od czoła oprawki i dociskany jest przez dokręcenie tulei z wpustem ustalającym. Odmianą trzpieni do frezów piłkowych i tarczowych są trzpienie długie poziome.

Trzpienie frezarskie

Trzpień frezarski długi - ISO50B x 32mm x 315mm - DARMET (DM-224) Trzpień frezarski długi - ISO50B x 32mm x 315mm - DARMET (DM-224)
Producent: DARMET
Cena:

169,37 zł

Cena netto: 137,70 zł

szt.
zobacz więcej
Trzpień do frezów piłkowych MK2 - 5 mm - ZM KOLNO (Typ 7450) Trzpień do frezów piłkowych MK2 - 5 mm - ZM KOLNO (Typ 7450)
Producent: ZM KOLNO
Cena:

228,29 zł

Cena netto: 185,60 zł

szt.
zobacz więcej
Trzpień do frezów piłkowych Morse MK2 - 10 mm - ZM KOLNO (Typ 7450) Trzpień do frezów piłkowych Morse MK2 - 10 mm - ZM KOLNO (Typ 7450)
Producent: ZM KOLNO
Cena:

228,29 zł

Cena netto: 185,60 zł

zobacz więcej
Trzpień do frezów piłkowych Morse MK2 - 16 mm - Darmet (DM-218) Trzpień do frezów piłkowych Morse MK2 - 16 mm - Darmet (DM-218)
Producent: DARMET
Cena:

162,36 zł

Cena netto: 132,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium