Sklep internetowy - Narzędzia CNC - Obróbka skrawaniem

Frezowanie walcowo - czołowe polega na tym, że frez podczas obróbki materiału wykorzystuje zarówno czoło, jak i boki frezu, natomiast frezowanie czołowe jest stosowane do planowania płaszczyzn. Frezy trzpieniowe, palcowe to podstawowe narzędzia w obróbce skrawaniem. Stosowane są zarówno w obrabiarkach konwencjonalnych oraz sterowanych numerycznie czyli CNC. Znajdziesz tutaj głównie frezy do obróbki metali i tworzyw sztucznych. Frezy do drewna umieszczone zostały w dziale "narzędzia do obróbki drewna".

Frezy walcowo-czołowe

Frez  do aluminium 18 mm | 3-ostrzowy | pełnowęglikowy VHM - 23301180 Frez do aluminium 18 mm | 3-ostrzowy | pełnowęglikowy VHM - 23301180
Producent: Inny
Cena:

290,12 zł

Cena netto: 235,87 zł

zobacz więcej
Frez 10 mm 4-ostrzowy uniwersalny do 45 HRC, pełnowęglikowy VHM - 23404100 Frez 10 mm 4-ostrzowy uniwersalny do 45 HRC, pełnowęglikowy VHM - 23404100
Producent: Inny
Cena:

71,73 zł

Cena netto: 58,32 zł

zobacz więcej
Frez 2 mm | 2-ostrzowy | pełnowęglikowy VHM - GUHRING (3362) Frez 2 mm | 2-ostrzowy | pełnowęglikowy VHM - GUHRING (3362)
Producent: GUHRING
Cena:

323,90 zł

Cena netto: 263,33 zł

szt.
zobacz więcej

Do obróbki miękkich materiałów wykorzystuje się głównie frezy wykonane ze stali szybkotnącej (HSS). Frezy z węglików spiekanych stosowane są do obróbki twardszych materiałów nawet do 60 HRC. Ze względu na swą kruchość frezów pełnowęglikowych (VHM) można używać tylko w sztywnych maszynach. Frezy widiowe występują w różnych wersjach, do obróbki kształtującej lub do obróbki zgrubnej. Do frezowania trudno-skrawalnych materiałów na warsztat brane są frezy powlekane, które cechują się większą żywotnością i wytrzymałością. Wpływ na to ma również skład materiału, z którego został wykonany frez. W swojej ofercie posiadamy frezy takich producentów jak: Dolfamex, Fenes, Festa, Gamtools, Haimer.

Jak zamocować frez we frezarce?

Frezy trzpieniowe mocuje się we frezarce za pośrednictwem oprawek narzędziowych. Istnieje kilka typów oprawek, do których można zamontować frez z chwytem walcowym. W oprawkach frezarskich typu Weldon chwyt narzędzia skrawającego w gnieździe oprawki jest dociskany za pomocą śrub wkręcanych prostopadle do osi narzędzia. Należy tutaj pamiętać aby chwyt narzędzia posiadał specjalne spłaszczenie, na który będzie opierać się śruba dociskowa. Kolejnym rodzajem i chyba najbardziej popularnym są oprawki zaciskowe ER. Mocowanie narzędzi odbywa poprzez zaciskanie się tulejki sprężystej wewnątrz oprawki. Do wysokich prędkości obrotowych narzędzi skrawających stosuje się oprawki termokurczliwe. W uchwytach termokurczliwych średnica gniazda oprawki jest mniejsza od chwytu narzędzia. Oprawkę umieszcza się w cewce indukcyjnej w celu podgrzania, w ten sposób otwór w oprawce minimalnie zwiększa średnicę i można w nim zamocować narzędzie. Po procesie schłodzenia narzędzie jest sztywne i stabilnie zaciśnięte w uchwycie narzędziowym. Istnieją również oprawki z mocowaniem hydraulicznym, które posiadają większą siłę zaciskową niż oprawki ER oraz mniejsze bicie niż oprawki Weldon.    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium