Kamień szlifierski | ściernica garnkowa stożkowa z wkładką gwintową typ 1112 - 125 x 50 x M14 | 95A 16O - ANDRE 130127
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Informacje:
- Ściernica garnkowa stożkowa z wkładką gwintową (Typ 1112) ze spoiwem żywicznym.
- Materiał ścierny: elektrokorund zwykły.
- Do zgrubnego szlifowania żeliwa, stali, staliwa, oraz do szlifowania szyn kolejowych i tramwajowych.
- Stosowane są z ręcznymi szlifierkami czołowymi / pionowymi, kątowymi o napędzie pneumatycznym i elektrycznym, ze szlifierkami przejezdnymi i w agregatach szlifierskich.
Specyfikacja techniczna:

| Parametr | Wartość |
|---|---|
| D / J | 125 / 100 mm |
| T | 50 mm |
| H | M14 |
| W | 25 mm |
| E | 20 mm |
| K | 50 mm |
| Prędkość | 50 m/s |
| Charakterystyka | 95A16OB97 |
| Kod produktu | 130127 |
E ≥ 0,2T - dla szlifierek stacjonarnych; E ≥ 0,25T - dla szlifierek ręcznych
W 1873 roku Sven Pulson wynalazł wypalaną w piecu ściernicę, która była lepsza od większości dostępnych wówczas na rynku. Nowa tarcza szlifierska ukształtowana była z mieszanki proszku szmerglowego, gliny i wody. Frank Norton opatentował wynalazek Pulsona i rozpoczął jego produkcję. W 1885 roku siedmiu przedsiębiorców z Worcester w USA kupiło patent na ściernicę od Franka Nortona. Kupili również nazwę jego firmy. I tak narodziła się firma Norton.
Narzędzia ścierne - informacje techniczne wg ANDRE.









Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.