Imadło obrotowe maszynowe do frezarki 80x65 mm FQ DARMET
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Informacje:
- Żeliwne imadło do uniwersalnego stosowania na szlifierkach, frezarkach, wiertarkach, czy innych maszynach CNC.
- Podstawa obrotowa z podziałką 360°, co 1° umożliwia pełny obrót, ale jest także demontowalna, aby zapewnić wszechstronność narzędzia.
- Precyzyjne zamocowanie urządzenia na stole obróbczym np. z rowkami teowymi możliwe jest dzięki specjalnym wzdłużnym rowkom w obrotnicy i korpusie imadła, za pomocą uniwersalnego zestawu elementów mocujących, a także szlifowanych wpustów.
- Śruba pociągowa jest całkowicie zabudowana korpusem, co znacząco zabezpiecza ją przed klinowaniem i uszkodzeniem różnymi zanieczyszczeniami i tworzącymi się podczas obróbki wiórami.
- Pełna powierzchnia łoża jest również atutem dla mocowanych półwyrobów, o wiele łatwiej w ten sposób uzyskać stabilną pozycję.
- Jeśli należy zamocować przedmiot do obróbki, który jest mniejszy od szczęk imadła zastosuj podkładki równoległe zbliżone długością do szerokości wkładek szczękowych.
- Banalna konstrukcja wkładek szczękowych to kolejna zaleta, która w łatwy i tani sposób pozwala na ich szybką kopię i wymianę we własnym zakresie lub ich tani zakup.
- Przy wymianie wkładek szczękowych należy przefrezować ich powierzchnie robocze połączonych z imadłem w celu uzyskania podanych w dokumentacji technicznej parametrów dokładności.
- Wszystkie zastosowane śruby mają uniwersalne główki imbusowe, tak aby każdy użytkownik mógł we własnym zakresie zdemontować konieczne elementy i wykonać niezbędne czynności (czyszczenie, wymiana podzespołów, itp.).
Specyfikacja:

| Parametr | Wartość |
|---|---|
| S | 80 mm |
| amax | 65 mm |
| h | 30 mm |
| H1 | 69 mm |
| H | 92 mm |
| A | 112 mm |
| Lmin | 225 mm |
| L1 | 193 mm |
| D (szerokość rowka pod kamienie) | 14 mm |
| Szerokość kamieni ustalających | 14 mm |
| Waga | 7,0 kg |
W zestawie:
- imadło - 1 szt.
- korba - 1 szt.
- kamienie ustalające czernione ze śrubami - 2 szt.
- śruba mocująca z podkładką i nakrętką - 4 szt.
Nie wiesz jakie imadło wybrać? Sprawdź przewodnik po imadłach firmy DARMET.
Jakie kamienie powinienem dobrać do mojego imadła?
Dane techniczne
| Model | FQ |
| Szerokość szczęki | 80 mm |
| Typ | maszynowe |









Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.